
- Each person brings a part of the meal
- Look out for 2 for 1 deals at the supermarket
- Save up for a treat once a month
- Consider whether you want to eat at home as a home cooked meal, have a take away or go out for a meal.
- You might be able to grow some of the ingredients yourselves!
Lets now look at what each of the dishes costs so that you know what you could spend of having a healthy meal each day